Eğitimler

Yavru Programı

Evlerimizde sevgili dostlarımız ile yaşarken sizleri en çok zorlayan konunun yavru programı olduğunun bilincindeyiz. Eğer makalelerimiz arasında bulunan Tuvalet Eğitimi ve Yavru Kafes Eğitimi adlı yazılarım bu probleminize hala çözüm getirememiş ise eğitim merkezimizde uyguladığımız yavru programına sizde köpeğinizi dahil edebilirsiniz. Yavrunuz 15 gün boyunca Eğitim Merkezimizde pansiyonda kalarak bu eğitimi alabilir. Size ise sadece evinizde bu programa devam etmek düşer.

Temel İtaat Eğitimi

Temel itaat eğitimi köpeğinizin size doğru refakat etmesini sağlamak amacı ile yapılır. Takip, otur, otomatik otur, otur bekle, yat, yat bekle, uzun bekle (25 dk), gel, dolaş, sağa ve sola dönüş komutlarını kapsar. Bu eğitim sonunda muhakkkak köpek sahibi ile Destek Eğitimi yapılmalı ve komutların nasıl kullanılacağı öğretilmelidir.

Zamanında doğru şekilde verilen Temel İtaat eğitimi köpeğin eğitim sistematiği içerisindeki taşları doğru oturtmasını ve başta İleri İtaat (kayışsız eğitim) olmak üzere tüm ileri düzeydeki branş eğitimlerini alabilmesini sağlar.
Bu eğitimin eksikliği ise ileride alınacak her eğitimde zorluk yaratacak ve belkide köpekelerde gördüğümüz davranış bozukluklarına zemin oluşturacaktır.

İleri İtaat Eğitimi

Bu eğitim daha önce Temel İtaat eğitimi almış ve sahibi ile problemsiz çalışan köpeklere verilir.

Program sonunda temel itaat komutlarının hepsini kayışsız olarak uygular ve sahibi ile tatbik eder.

Eğitim süresi 3 haftadır.

Koruma Eğitimi

Koruma Eğitimleri Alan ve Bireysel Koruma olarak ikiye ayrılmaktadır.

Alan Koruma eğitimi köpeğin bulunduğu bölgeyi koruması, tehdit oluşturacak unsurlar olduğunda haber vermesini ve gerektiğinde müdahale etmesini kapsar.

Bireysel Koruma eğitimi ise bu alanda köpeğin dahada uzmanlaşmasını ve yakın koruma yapmasını sağlar.

Bu iki eğitimden önce köpeğe muhakkak bir karakter testi yapılmalı ve eğitime ne zaman girip ne kadar kalacağına bakılmalıdır.

IPO – Schutzhund

Schutzhund, koruma kopegi anlamina gelen Almanca bir kelimedir. Schutzund,ayni zamanda Alman coban kopeginin ureme ve davranis uygunlugu test etmek icin gelistirilmis ozel bir sinavdir. Zaman icerisinde, Alman coban kopekleri ve egitmenlerinin katildigi uluslararasi bir spora donusmustur.

Schutzhund testine tabi tutulmak uzere egitilen kopekler, genellikle calisma ortmaminda kullanilir (polis kopegi, iz surme, kisisel koruma vs.) Bu kopeklerde egitimin zorlugunu kaldiracak dinclik ve yetenek aranir.

Devamı

Korung

Üretimde kullanmayı düşündüğünüz Alman Çoban Köpekleriniz için dernekler bazında yapılan ve BH ve Karakter testini içinde barındıran Korung sınavı için bizimle irtibata geçebilirsiniz.