Bakaçhan Akademi, geleceğin eğitmenlerinin mesleki kariyerlerini oluşturabilmeleri için yeni eğitim teknikleri ile çalışmalarına devam ediyor. Köpek eğitmenliği bilinçli olarak yapıldığında gerek tam, gerekse yarı zamanlı olarak karlı ve tatmin edici bir meslektir. Okulumuz eğitmenlik kursumuzu hem hobi ve köpek sporu hem de mesleki kariyer olarak gören kişilere 1. seviye ve IPO kursu ile rehberlik ediyor. Köpek eğitimindeki başarı köpek ile adil ve etkili bir iletişimden geçer ve her kişi ve köpeğin eğitimine bireysel bazda yaklaşmak gerekir. Her köpeğin eğitimi; geçmişi, bireysel davranışları, karakteri ve sahibinin hedeflerine bağlı olmalıdır. Biz köpeğin eğitim durumunu formülize etmek için her köpeğin karakterinin doğru analiz edilmesi gerektiğini öğretiyoruz ve temel tekniklerin öğreniminden sonra eğitmenin kendi içsel yetenekleri ile kendi tekniklerini geliştirebilmesini / değiştirebilmesini sağlamaya çalışıyoruz.

Derslerimiz baş eğitmenimiz Cem Bakaçhan ve uzman kadrosu, seminerler ise kendi branşında uzman, uluslararası dereceler almış eğitmenler tarafından veriliyor.

İletişim

Kurs programımız 2 bölümden oluşuyor;

Başlangıç niteliği taşıyan 1. seviye kursumuzun konuları;

*Köpeğin Tarihçesi

*Köpek Psikolojisi

*Köpeklerde Anlama ve Öğrenme

*Köpeklerde Oyun Güdüsü ve Geliştirilmesi

*Köpeklerde Sürü Davranışları ve Hiyerarşi

*Liderliğinizin Pekiştirilmesi

*Yavru Programı

*Tuvalet Eğitimi

*Temel İtaat

*Köpek Sahipleri ile Doğru Adaptasyon

*BH Patterni

1. seviye kursun toplam süresi 96 saatlik iki ayrı program halinde verilmektedir  ve haftanın iki günü çalışılmaktadır. Eğitmen adayı çalışma günlerini kurs öncesi yetkili kişilerle birlikte belirleyecektir.

*Eğitimler günde 6 saattir.

*Adayın köpeğinin olması ve kursa köpeği ile katılmak istemesi halinde katılım serbest ve ücretsiz olacaktır.

*Adayın köpeğinin olmaması halinde, eğitimler Von Bakaçhan köpekleri ile yapılacaktır.

*Eğitimi tamamlayan adaylara Von Bakaçhan tarafından kursa katılım ve yeterlilik belgesi verilecektir.

İleri seviye ikinci kursumuz IPO ise;

*Uluslararası IPO Sınav Kuralları

*IPO Itaat, Koruma ve Tracking (İz Takibi)  konularını kapsıyor.

Alttaki formu doldurun, e-mailinize bir fotoğraf ekleyin ve sizinle bağlantıya geçmemizi bekleyin. En geç 5 iş günü içerisinde sizinle iletişim kurulacaktır.