Bakaçhan Akademi, geleceğin eğitmenlerinin mesleki kariyerlerini oluşturabilmeleri için yeni eğitim teknikleri ile çalışmalarına devam ediyor.

Köpek eğitmenliği bilinçli olarak yapıldığında gerek tam, gerekse yarı zamanlı olarak karlı ve tatmin edici bir meslektir. Okulumuz eğitmenlik kursumuzu hem hobi ve köpek sporu hem de mesleki kariyer olarak gören kişilere Yavru Kursu, Itaat ve Davranış Kursu ve Usta Eğiticilik Kursu ile rehberlik ediyor. Yavru Kursu ile sosyalizasyon, tuvalet egitimi, günluk bakım ve diğer konular, İtaat ve Davranış Kursunda köpek ile iletişim, ögrenim teknikleri ve diğer konular teorik ve uygulamalı olarak işleniyor. Usta Eğiticilik Kursu ise iz takibi, itaat ve koruma gibi uzmanlık gerektiren konulari kapsıyor ve aynı zamanda eğitim okulu açmak isteyen ögrencilere ruhsat şartanmeleri, müşteri ilişkileri ve diğer önemli konular öğretiliyor.

Köpek eğitimindeki başarı köpek ile adil ve etkili bir iletişimden geçer ve her kişi ve köpeğin eğitimine bireysel bazda yaklaşmak gerekir. Her köpeğin eğitimi; geçmişi, bireysel davranışları, karakteri ve sahibinin hedeflerine bağlı olmalıdır. Biz köpeğin eğitim durumunu formülize etmek için her köpeğin karakterinin doğru analiz edilmesi gerektiğini öğretiyoruz ve temel tekniklerin öğreniminden sonra eğitmenin kendi içsel yetenekleri ile kendi tekniklerini geliştirebilmesini / değiştirebilmesini sağlamaya çalışıyoruz.

Derslerimiz baş eğitmenimiz Cem Bakaçhan ve uzman kadrosu, seminerler ise kendi branşında uzman, uluslararası dereceler almış eğitmenler tarafından veriliyor.

Diplomalı kurs programımız 2 bölümden oluşuyor;

İlk Seviye Kurs

Başlangıç niteliği taşıyan 1. seviye kursumuz;

 1. Köpeğin Tarihçesi
 2. Köpek Psikolojisi
 3. Köpeklerde Anlama ve Öğrenme
 4. Köpeklerde Oyun Güdüsü ve Geliştirilmesi
 5. Köpeklerde Sürü Davranışları ve Hiyerarşi
 6. Liderliğinizin Pekiştirilmesi
 7. Yavru Eğitimi
 8. Tuvalet Eğitimi
 9. Temel ve İleri İtaat
 10. Problem Çözme Teknikleri
 11. Köpek Sahipleri ile Doğru Adaptasyon
 12. BH Paterni Teorik ve Pratik Uygulamaları

konularını kapsıyor ve yatılı olarak 2 ay, gündüzlü olarak 3 ay sürüyor.

IPO Kursu

İleri seviye ikinci kursumuz ise;

 1. Uluslararası IPO Sınav Kuralları
 2. IPO Itaat, Koruma, Tracking (İz Takibi)  konularını kapsıyor ve yatılı olarak 2 ay, gündüzlü olarak 3 ay sürüyor.

Derslerimiz %80 pratik %20 teorik olarak gerçekleşmektedir. Köpeği olanlar kendi köpekleri ile katilabilmekte, olmayanlar eğitim okulumuzdaki diğer köpekler ile çalışabilmektedir. Akademi derslerimiz kişiye özel oluşturulmaktadır ve kursiyerlerimiz için tesisimizde yatılı kalabilme imkanı mevcuttur.

Derslere başlamak için guruplar oluşturulması beklenmemekte, öğrencilerimizin calışma gün ve saatleri kendi yaşam programlarına göre oluşturulmaktadır. Akademi dersleri bitiminde vasıflı öğrencilerimize şehir içinde yaptığımız evde eğitim programlarında ve eğitim okulumuzda iş imkanı sunulmaktadır.

*Kendi köpeğinizi kendiniz mi eğitmek istiyorsunuz?
*Köpeğiniz ile köpekli spor branşlarından birinde mi yer almak istiyorsunuz?
*Bundan sonraki mesleğinizin köpek eğitmenliği mi olmasını istiyorsunuz?

O zaman alttaki formu doldurun, e-mailinize bir fotoğraf ekleyin ve sizinle bağlantıya geçmemizi bekleyin. En geç 5 iş günü içerisinde sizinle iletişim kurulacaktır.